>EVDE LOLİPOP NASIL YAPILIR?

>Türkiye’den Amerika’ya ilk gelişimde, istediğim gibisini bulamam diyerek valizimi doldurduğum bir ton abur cuburdan biriydi lolipop. 🙂 Çocukkende çok severdim ve bu sevgiden hiç bir şey kabetmeden 30’lu yaşlara merdiven dayamış durumdayım. Şimdilerde beni rahatsız eden tek bir şey var.

Çocukken lolipopun dilimizi boyaması komik gelirdi. Arkadaşlarımızla birbirimizden iğrenmeden dilimizi bir karış uzatır marifetmiş gibi gösterirdik birbirimize. 🙂 Şimdi bakış açıları değişti tabii. Buda neyin nesi, diye düşünüyor insan… Bu yüzden evde lolipop yapımı kulağıma çok hoş geldi. Gerçi bu tariftede gıda boyası var ama, en azından bu gıda boyasını siz alacağınız için kalitesinden ve içeriğinden haberdar olacaksınız. İşte bu güzel…

Bir annenin çocuğu ile mutfakta yapabileceği en zevkli şeylerden biri olsa gerek lolipop. Bende geleceğe yatırım yaparak inciminci arşivine ekliyorum. İlerde oğlumla yapmak için. 🙂 Bizim Çokokerem’e şuan lolipop yasak. İnşallah 3 yaşına kadar da vermeyi düşünmüyorum. Bunda hazır lolipopların saplarından (ağızda) kolayca ayrılması, ve yine sürekli hareket halinde olan bir çocuğa, uçunda sivri sayılabilecek çubuğu olan bir şekeri verme fikrinin pek sıcak gelmemesi gibi sebepler var.

Şimdi lafı çok uzatmadan sizi tarife yönlendireyim. Evde lolipop nasıl yapılır görmek istiyorsanız buyrun cicicee‘ye… 🙂

Cici kalın… 🙂

Görsel

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: